Odontologijos paslaugos
Rentgenologinis paciento ištyrimas
Rentgeno diagnostika
Dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu
Atliekamas, kai pažeidžiamas danties vidinis audinys – pulpa. Esant ėduoniui ar po bet kokios danties traumos, bakterijoms patekus į pulpos audinius, prasideda uždegimas – pulpitas. Kai neatliekamas savalaikis pulpito gydymas, infekcija patenka į aplinkinius audinius. Vėliau gali būti pažeidžiamas ir kaulas aplink danties šaknį. Susiformuoja pūlinys, viršūninis periodontitas, o vėliau ir cista, jei aplinkiniai audiniai ir toliau yra. Labai svarbu stengtis išsaugoti dantį, išlaikyti normalią kramtymo ir kandimo jėgą ir pojūtį, efektyvumą, apsaugoti šalia esančius dantis ir dantis priešingame žandikaulyje nuo papildomo nusidėvėjimo ir deformacijos. Tik kokybiškas dantų kanalų gydymas užtikrina sėkmingą pažeisto danties atstatymą ir funkcionalumą.
Šaknų kanalų pergydymas atliekamas, kai yra uždegimas šaknies viršūnės srityje, kaip pirminio gydymo nesėkmė, matomas atlikus rentgeno nuotraukas. Šaknies kanalo/ų užpildas ilgą laiką buvo sąlytyje su burnos skysčiais dėl iškritusio seno užpildo, atlūžusio užpildo dalies, ėduonies ir kt. Planuojamas danties vainiko protezavimas, o buvusio endodontinio gydymo kokybė abejotina ar bloga.
Gydant šaknies kanalus mikroskopu galime rasti papildomus dantų šaknų kanalus pašalinti kultinius kaištinius įklotus, svetimkūnius iš danties šaknų kanalų, plombinę medžiagą iš nekokybiškai sugydytų danties šaknų kanalų.
Klinikos specialistai panaudodami mikroskopą gali aptikti ir praeiti užkalkėjusius dantų šaknų kanalus bei diagnozuoti danties šaknies lūžimą.
Terapinis gydymas
- senų nekokybiškų plombų keitimą;
- nuskilusių dantų atkūrimą;
- dantų jautrumo gydymą;
- estetinį priekinių bei krūminių dantų plombavimą, ėduonies gydymą.
Vaikų dantų gydymas
Dantų protezavimas
- išimami protezai;
- standartinės plokštelės, elastinės plokštelės;
- lanko atraminis protezas;
- fiksuoti protezai ant dantų;
- cirkonio keramikos vainikėliais (karūnėlėmis);
- metalo keramikos vainikėliais (karūnėlėmis);
- laminatėmis;
- tiltiniais dantų protezais;
- fiksuotais protezais ant implantų;
- pavieniais vainikėliais (karūnėlėmis);
- viso žandikaulio dantų atkūrimas fiksuotais protezais, tiltiniais dantų protezais.
Dantų implantacija
- nereikia šlifuoti gretimų dantų;
- neapkraunami gretimi dantys;
- dažnai tai vienintelis būdas išvengti išimamų dantų protezų;
- ilgalaikis ir patikimas dantų atstatymas – gerai prižiūrimi implantai;
- tarnaus 30 ir daugiau metų;
- apsaugomi gretimi dantys nuo migracijos;
- apsaugomas žandikaulio kaulas nuo tirpimo;
- padeda išsaugoti jaunatvišką veido išvaizdą;
- leidžia kramtyti ir kalbėti nejaučiant diskomforto.
- tik 4 implantai;
- 40-60% mažesnė kaina negu implantuojant ir protezuojant tradiciniais metodais;
- tik viena chirurginė procedūra - dantys šalinami ir implantai sriegiami to paties vizito metu;
- nauji nuolatiniai dantys uždedami po 7-10 dienų.
- ant implantų fiksuojamas neišimamasis dantų protezas, kuris yra stabilus, nejuda kramtant, kalbant ar juokiantis, ir žmogui nereikia bijoti, kad jis bet kurią minutę iškris taip, kaip gali nutikti plokštelei;
- protezai ant implantų visiškai atkuria kramtymo funkciją, kuri prilygsta valgymui esant natūraliems dantims. Tokios funkcijos niekada neatliks išimamoji plokštelė, kuri valgant juda, kraiposi, dirgina gleivinę, gali pritrinti žaizdas ir nesuteikia galimybės valgyti kieto maisto;
- kramtant maistą dantimis, atkurtais ant implantų, kaului tenka kramtymo apkrova, dėl kurios išvengiamas jo nykimas;
- ant implantų tvirtinami protezai puikiai atlieka estetinę funkciją – dantys atrodo natūraliai, tikroviškai, yra stabilūs;
- žmogaus psichologinė būsena yra daug geresnė tuomet, kai jis yra patenkintas savo šypsena, nebijo bendrauti ir jam nereikia jaudintis dėl judančio dantų protezo. Su naujais dantimis jis gali visai pamiršti buvusias problemas.
- apatinio žandikaulio plokštelinis dantų protezas, tvirtinamas ant 2-jų implantų (sijinė arba lokatorinė sistema).
- dantų protezai, fiksuojami ant dantų implantų, ženkliai tvirčiau laikosi, ir nebereikia kasdien naudoti dantų protezų „klijų“. Tinkamai parinkti ir kokybiškai pritvirtinti dantų protezai ant implantų nesukelia burnoje diskomforto ir sprendžia daugelį prarastų dantų problemų.
Burnos ir dantų chirurgija
Atliekama vietinėje nejautroje. Operacija reikalinga viršutiniame žandikaulyje, kai įvertinus radiogramą kaulo aukštis yra per mažas implantacijai atlikti. Ši situacija gali būti net ir nesant kaulo tirpimo, t.y. anatomiškai kai kurie pacientai turi didesnę veido daubą, kuri siekia ir apima galinių dantų šaknis, arba kuomet kaulinė atauga yra sužemėjusi, patirpusi dėl periodonto ligos ar sunykusi dėl seniai prarastų ir neatstatytų dantų. Tokiu atveju kaulo aukštis padidinamas veido daubos sąskaita. Veido daubos veiklos operacija nesutrikdo. Po šios operacijos neretai atsiranda patinimas, visada yra skiriami antibiotikai.
Minkštųjų audinių plastika – chirurginė procedūra, kurios metu dantenos priauginamos ten, kur jų trūksta. Operacija gali būti atliekama esant dantenų recesijoms (dantų kaklelių ar šaknų apsinuoginimui) ar siekiant estetiškesnio vaizdo aplink dantų protezus ar implantus. Trūkstami audiniai gali būti paimami iš šalia esančių audinių arba gomurio. Gali būti naudojami ir dirbtiniai minkštųjų audinių pakaitalai.
Retinuoti dantys – pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių negalintys išdygti dantys. Dažniausiai taip nutinka dėl vietos trūkumo dantų lanke, netaisyklingai dygstančių dantų ar per anksti pašalintų pieninių dantų (todėl pieninius dantis būtina gydyti, o ne šalinti!). Pilnai retinuoti dantys (visiškai nematomi burnos ertmėje) ir nesukeliantys jokių problemų gali būti paliekami. Kita vertus, palikus retinuotus dantis galimos komplikacijos: cistų, navikų susidarymas, kitų dantų susigrūdimas.
TLK apmokamos paslaugos
„Profident“ yra sudariusi sutartį su „Panevėžio teritorine ligonių kasa“. Pagal šią tvarką, teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš Privalomojo sveikatos fondo biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:
- Asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius.
- Vaikai iki 18 metų.
- Nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys.
- Asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.
Daugiau informacijos dėl dantų protezavimo paslaugų kompensavimo iš privalomojo sveikatos draudimo fondo rasite čia: www.ligoniukasa.lrv.lt